GeziValizi.com | Gezi ve Tatil Rehberi

tatil-kazan-banner-2

Makaleler

Bati Karadeniz Turu

1.Gün (Cumartesi) İstanbul – Karasu - Akçakoca - Zonguldak (Sabah Yolculuğu )

Siz değerli misafirlerimizi buluşma noktalarından alarak turumuza aracımızda birbirimizle tanışarak sabah yolculuğu ile başlıyoruz. İlk gezi noktamız olan Sakarya'nın gizli bahçesi Karasu'ya ulaşıyoruz. Devamında 1.derece doğal sit alanı olan ve dünyanın 2. Büyük longozu olan Acarlar Longozuna (içi ormanla kaplı göl) ulaşıyoruz. Yeşilin suyla birlikteliği bizleri kıskandıracak kadar büyülü bir ahenk oluşturduğuna şahit olacaksınız. Sonbaharın bu son demlerinde Mavi ile yeşilin buluştuğu Acarlar Longozunda doğayla baş başa kalacağınız tekne turu sizleri bekliyor. Göl üzerinde bulunan nilüferler çiçekleri bir hayli ilginize çekecek. Suyun üzerinde, Su menekşesi, Su Lalesi, çeşitli renkte, Nilüfer çiçekleri göreceklerimizden bazıları. Sonrasında bu doğa harikası yere veda edip Sakarya nehrinin tam Karadeniz'e döküldüğü yerde bulunan Yenimahalle'yi geziyoruz. Küçük kayıkçı tekneleri ve plajlarını gördükten sonra manzarasıyla kendini bizlere hayran bırakacak olan Küçük Boğaz'da kısa bir gezinti yapıyoruz. Karasu gezilerimizin ardından mavi bayraklı plajı ile ünlü Akçakoca'ya varıyoruz. Tarihi Akçakoca Evleri, Kızlar ağa Cami, Ceneviz Kalesi ve Dilek Kuyusu gezilerimiz sonrasında Zonguldak'ın en büyük ilçesi olan ve yeniden dizayn edilen sahil şeridi ile dikkat çeken Ereğli'ye ulaşıyoruz. Devasa büyüklükteki Ereğli Demir Çelik Fabrikasını panoramik olarak görüp Zonguldak'ta bulunan Otelimize ulaşıyoruz.

2.Gün (Pazar) Bartın – Amasra – Safranbolu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ülkemizin gezilebilen en uzun mağarası Gökgöl Mağarasını ziyaret ediyoruz. Mağara gezimiz sonrasında Bartın üzerinden Amasra' ya doğru yol alıyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan, Fatih Sultan Mehmet'in Çeşm-i Cihan(Dünya'nın Gözü) diye nitelendirdiği kente vardığımızda Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne geçiyoruz. Bir müze kent olan Amasra'nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra'nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Gezimizi takiben kısa bir yolculukla Çam, Söğüt, Meşe, Kestane ağaçlarının dallarıyla tüneller oluşturduğu doğanın güzellikleri arasından Unesco tarafından koruma altına alınan Müze Kent Safranbolu'ya varıyoruz. Cinci Hoca Hanı, Cinci Hoca Hamamı, Pazar Yeri, Yemeniciler Çarşısı Köprülü Camii, Güneş Saati, hikâyesiyle sizleri şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Akça Su Kanyonu gezilerinden sonra Lokum alışverişi için serbest zamanımız oluyor. Safranbolu gezimiz sonrasında İstanbul'a doğru yola koyuluyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir dahaki organizasyonumuzda buluşmak üzere üzülerek veda ediyoruz.

Buluşma noktalarımız

Ataköy Marina Park Otoparkı 07.00

Küçük Çiftlik Otoparkı Maçka 07.30

Kadıköy Evlendirme Dairesi 08.00

Dönüş Saati / İstanbul 23.00

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama, lüks araçlarla ulaşım hizmetleri, yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar doğal ve kültürel varlıklar ve ören yerleri , otobüsümüzde program süresince sınırsız çay kahve ve meşrubat çeşitleri ikramı hizmetleri, TÜRSAB seyahat güvence Paketi, KDV.

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler:

Yolda ve mola tesislerinde yapılan şahsi harcamalar, öğle yemekleri ve yemeklerdeki içecekler, ekstra düzenlenecek olan turlar müze, ören yeri giriş ücretleri ve rehberlik hizmetleri.

Artı Hizmet Bedeli

Müze, ören yeri giriş ve rehberlik ücreti tam 40 TL Müze ve Ören yeri giriş ücretlerini tura iştirak eden her misafir bu ücreti ödemekle yükümlüdür. 17 Yaş altı 65 Yaş ve üstü TC Vatandaşı Basın Kartı, Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanları konuklarımıza rezervasyon esnasında 10 TL indirim uygulanır. İndirimden yararlanan misafirlerimiz tur esnasında kimlik ibraz etmekle yükümlüdür. Etmedikleri takdirde aradaki farkı ödemekle yükümlüdür.

Önemli Bilgiler:

17 Yaş altı 65 Yaş ve üstü TC Vatandaşı, Basın Kartı, Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanları ile Müze Kartı olan konuklarımıza rezervasyon esnasında 10 TL indirim uygulanır. İndirimden yararlanan misafirlerimiz tur esnasında kimlik ibraz etmekle yükümlüdür. Etmedikleri takdirde aradaki farkı ödemekle yükümlüdür. Turizm sigortası yasa tarafından mecburi kılınan kişileri değil satın alınan turu güvence altına almaktadır.

Turumuzun toplam süresi 1 gece 2 gün, otel konaklaması 1 gece 2 gündür.

Misafirlerimizin otobüslü ve trenli turlarda 15 dakika, uçaklı turlarda ise 75 dakika önce kalkış noktasında bulunmaları gerekir.

Uzun süreli haftalık turlarımızda otobüs içerisinde yer değişimi (rotasyon) uygulanmaktadır.

Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşuluyla tur programının akışında değişiklik yapabilir.

Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Acentemiz konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki otellerle değiştirebilir.

Acentemiz misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Uygulanacak programın son hali tur başlangıcında tüm misafirlerimize verilir.

İncelemiş olduğunuz program, birlikte çalışılmış tur operatörü tarafından hazırlanmıştır.

Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz.

Her Hafta Batı Karadeniz Tur programı, acentemiz tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları acentemize aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından acentemiz sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Her Hafta Kültür Turlarında turun hareket tarihinden 24 saat öncesine kadar açık satış yapılabilmekte olup, yeterli katılım sağlanamadığı taktirde iptali söz konusudur. Bir sonra ki tura katılma imkanı bulunmakla beraber %100 iadesi tarafınıza sağlanmaktadır.Türkiye´nin her yerinden 444 73 73 Numaralı Çağrı Merkezinden Rezervasyon Yaptırabilir, Detaylı Bilgi Alabilirsiniz..

online-otel-rezervasoyn

isletme-uyeligi

GeziValizi.com internet sitesinde, turizm işletmelerinin tanıtımı yapılmakta; hiçbir şekilde satış / satışa aracılık yapılmamaktadır. 

 

2008-2013 © GeziValizi.com V.4.1 Tüm Hakları Saklıdır | Web Tasarım 360 TASARIM